فهرست ایتالیا برای یورو ۲۰۲۴ مشخص شد

ترکیب آتزوری برای حضور در رقابت‌های یورو ۲۰۲۴ مشخص شد.

کد خبر: ۲۵۳
فهرست ایتالیا برای یورو ۲۰۲۴ مشخص شد

هنوز فهرست نهایی تیم ملی ایتالیا برای یورو ۲۰۲۴ رسما اعلام نشده، ولی اکثر بازیکنان منتخب لوچانو اسپالتی مشخص شده‌اند. سرمربی ایتالیا به تلویزیون فدراسیون فوتبال این کشور که به تازگی افتتاح شده است، گفت: «۸۰ درصد بازیکنان انتخاب شده‌اند و ۲۰ درصد باقی‌مانده به کسانی می‌رسد که در این مدت نمایش شایسته‌ای داشته باشند. پیراهن آبی قطعا یک موضوع شخصی نیست.» البته اسپالتی با اعلام ۲۰ درصد دقت زیادی به خرج نداده است. این رقم به معنی ۵ جای خالی در فهرست است، در حالی که ۲۳ بازیکن این تیم مشخص شده، از جمله خط دفاع که تمام جاهای خالی پر شده است. این فهرست فقط 3 جای خالی دارد که ۸ نفر برای آن رقابت می‌کنند.

دروازه‌بان‌ها:

جی‌جی دوناروما مرد شماره یک بدون بحث تیم ملی ایتالیا است. دروازه‌بان پاری‌سن‌ژرمن که به تازگی به عنوان بهترین دروازه‌بان لیگ فرانسه انتخاب شد، در دوره قبلی جام ملت‌های اروپا هم این عنوان را به دست آورد. انتخاب دوم برای این پست گوگلی‌یمو ویکاریو است که در اولین فصل حضورش در تاتنهام نمایش تحسین‌برانگیزی داشت. رقابت برای انتخاب نفر سوم این پست هنوز ادامه دارد. 

آلکس مرت فصل گذشته با ناپولی قهرمان ایتالیا شد، ولی در این فصل افت محسوسی داشته و ممکن است جایش را به مارکو کارنسکی بدهد که این فصل با آتالانتا نمایش مطمئنی داشته و در فینال جام حذفی و لیگ اروپا بازی خواهد کرد.

مدافعان:

انتخاب‌ها در این منطقه نهایی شده است. ریکاردو کالافیوری آخرین نامی است که به احتمال زیاد در جمع مدافعان قرار می‌گیرد. او هنوز برای تیم ملی ایتالیا بازی نکرده، ولی در بولونیا عملکرد چشمگیری داشته است. او می‌تواند در دفاع میانی و دفاع چپ بازی کند. البته اسپالتی مدافعان باتجربه‌ای هم دارد که باستونی، دارمیان، آچربی (همگی از اینتر) و مانچینی (رم) هستند. اسکالوینی (آتالانتا) و بونجورنو، رهبر خط دفاع تورینو دیگر گزینه‌های دفاع میانی هستند. در کناره‌های خط دفاع، دی‌لورنزو یکی از بازیکنان ثابت دوره اسپالتی بوده و دی‌مارکو، بازیکنی است که سمت چپ دفاع اینتر را به نامش زده است. کامبیاسو، بازیکنی چندپسته است که در ترکیب یوونتوس جا افتاده است. و بالاخره بلانووا که با 45 دقیقه بازی مقابل آمریکا توانست نظر سرمربی را جلب کند.

هافبک‌ها:

در خط میانی ژنرال‌ها یعنی جورجینیو، بارلا، لوکاتلی، کریستانته، پلگرینی و فراتزی حضور دارند. ال‌شعراوی، بوناونتورا و فولورونشو سه هافبکی هستند که برای حضور در فهرست تلاش می‌کنند.

مهاجمان:

مهمترین نکته درباره مهاجمان ایتالیا این است که اسکاماکا توانسته موقعیتش را تثبیت کند. او بعد از غیبت در فهرست قبلی ایتالیا با آتالانتا عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت تا تردیدی درباره حضورش باقی نماند و احتمالا پیراهن شماره 9 به او می‌رسد. کیه‌زا، رتگی و راسپادوری دیگر مهاجمان ایتالیا در یورو خواهند بود. اورسولینی، پولیتانو و زاکانی برای حضور در فهرست تلاش می‌کنند و ایموبیله بعد از درخشش اسکاماکا بختی برای سفر به آلمان ندارد.

تیم ملی ایتالیا

دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    پربحث‌ترین
    اخبار روز سایر رسانه ها