درآمدزایی ۴.۵ میلیارد تومانی کمیته انضباطی برای فدراسیون فوتبال فقط در ۱۷ روز

در شرایطی که فقط در ۱۷ روز اخیر کمیته انضباطی ۴.۵ میلیارد تومان افراد و باشگاه‌ها را جریمه کرده است، مشخص نیست این پول‌ها در کجا و به چه صورتی هزینه می‌شود.

کد خبر: ۹۶
درآمدزایی ۴.۵ میلیارد تومانی کمیته انضباطی برای فدراسیون فوتبال فقط در ۱۷ روز

به گزارش تسنیم، لیگ برتر فوتبال و لیگ دسته اول فوتبال ایران به هفته‌های پایانی خود نزدیک و این موضوع باعث افزایش حساسیت مسابقات و شدت برخورد کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال شده است. طبق بررسی‌های به عمل آمده کمیته انضباطی طی بازه زمانی اول تا هفدهم اردیبهشت ماه سال جاری، ۳۷ حکم منتهی به پرداخت جریمه مالی داشته است. این جرایم مربوط به مسابقات لیگ برتر، لیگ دسته اول و دسته‌های پایین‌تر فوتبال آقایان، فوتبال بانوان و ... است. 

جمع جرایم تعیین شده توسط کمیته انضباطی مبلغ چهار میلیارد و ۵۱۸ میلیون تومان است. بیشترین سهم در این جرایم را عبدالله ویسی به دلیل اظهارات غیرفنی داشته و نهایتا تا یک هفته فرصت دارد مبلغ مذکور را پرداخت کند. این در حالی است یکی از غیرمنتظره‌ترین جرایم مربوط به باشگاه استقلال خوزستان است که به دلیل عدم در اختیار قرار دادن ورزشگاه غدیر برای بازی استقلال ملاثانی - فجر در لیگ دسته اول، با جریمه ۳۵۰ میلیون تومانی مواجه شده است.

هر چند کمیته انضباطی به صورت شفاف میزان جرایم را اعلام می‌کند، اما متولیان مشخص نکردند که پول‌های دریافتی در کجا هزینه می‌شود و چه دستاوردی دارد.

هر چند ادعاهایی در مورد هزینه‌کرد این مبالغ در مناطق فوتبالی محروم کشور وجود دارد، اما در زمینه مسائل مالی تا زمانی که حسابرسان اسناد مذکور را تأیید نکنند، قابل قبول نیست و صرفاً یک ادعاست.

درآمدزایی ۴.۵ میلیارد تومانی کمیته انضباطی برای فدراسیون فوتبال فقط در ۱۷ روز

دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    پربحث‌ترین
    اخبار روز سایر رسانه ها