خبر تلخ برای استقلال: تاییدیه پزشکی کوین یامگا صادر نمی‌شود

کوین یامگا برای آنکه بتواند فوتبال را ادامه دهد نیاز به تاییدیه پزشکی دارد، تاییدیه‌ای که احتمالا برای او صادر نخواهد شد.

کد خبر: ۶۶۴
خبر تلخ برای استقلال: تاییدیه پزشکی کوین یامگا صادر نمی‌شود

کوین یامگا که توانایی بازی در چند پست را دارد، در نیم فصل نخست لیگ بیست‌وسوم در ترکیب استقلال به میدان رفت و یکی از موثرترین بازیکنان این تیم بود.

این بازیکن در یکی از جلسات تمرینی استقلال در فصل گذشته پس از برخورد با امید حامدی‌فر، دیگر بازیکن این تیم به شدت از ناحیه چشم آسیب دید.

یامگا که حتی شائبه‌های مبنی بر از دست دادن بینایی چشمش مطرح شده بود، تاکنون چند عمل جراحی انجام داده است. گرچه این بازیکن پس از آن مصدومیت وحشتناک بینایی خود را به طور کامل به دست آورد و تمرینات بدنسازی‌اش را شروع کرد اما اخبار چندان خوبی درباره آینده فوتبالی او به گوش نمی‌رسد.

به گزارش ایرنا، اخبار دریافتی حکایت از این دارد که یامگا برای ادامه فوتبال آن هم در سطح اول با مشکلاتی روبه‌روست و چند پزشک متخصص اعلام کرده‌اند با توجه به شرایطی که وی در ماه‌های اخیر پشت سر گذاشته است، هنوز نمی‌تواند به عنوان یک بازیکن در بالاترین سطح بازی کند.

این بازیکن برای حضور در ترکیب استقلال باید زیر نظر متخصصان پزشکی، در آزمایش و تست‌های پزشکی ایفمارک(مرکز ارزیابی‌های پزشکی و بازتوانی فوتبال ایران) شرکت کند و بعید به نظر می‌رسد که با توجه به شرایط جسمانی و جراحی‌های سنگینی که در ماه‌های اخیر پشت سر گذاشته است، برای حضور در لیگ بیست‌وچهارک مجوز مورد نیاز را دریافت کند.

جواد نکونام به عنوان سرمربی استقلال علاقه زیادی دارد تا از وجود یامگا در لیگ آتی استفاده کند اما با توجه به وضعیتی که این بازیکن دارد، در پست مرد فرانسوی نام چند بازیکن را قرار داده است تا در صورت عدم صدور مجوز پزشکی یامگا، نسبت به جذب جایگزین‌های او اقدام کند.

البته قرار است هفته آینده تکلیف نهایی ستاره فرانسوی استقلال که خاطرات خوبی را برای هواداران این تیم رقم زده است، به طور قطعی و رسمی مشخص شود.

دیدگاه
پربحث‌ترین
اخبار روز سایر رسانه ها