واکنش صدا و سیما به ادعای دست داشتن مجریان و عوامل برنامه‌های تلویزیون در فساد

طرح ادعاهایی در خصوص دست داشتن برخی مجریان و عوامل صدا و سیما در فساد فوتبال منجر به واکنش صدا و سیما شد.

کد خبر: ۵۷۴
واکنش صدا و سیما به ادعای دست داشتن مجریان و عوامل برنامه‌های تلویزیون در فساد

موج افشای فساد در فوتبال ایران این روزها در بین برخی گزارشگرها و مجریان سابق برنامه‌های ورزشی سیما به چشم می‌خورد و در این میان برخی برنامه‌های در حال پخش و مجریان فعالِ این روزهای تلویزیون را هم هدف قرار داده است؛ به نحوی که محمدحسین میثاقی، مجری «فوتبال برتر» در برنامه‌اش اعلام کرده بود که هرکسی سند یا مدرکی از دخالت عوامل این برنامه در فساد دارد حتما به این برنامه بفرستد تا خودش آن را پخش کند. پس از او، مهدی توتونچی و محمد میر مجریان برنامه «شب‌های فوتبالی» هم در واکنش‌هایی مشابه، این ادعاها را رد کردند.

در پی این اتفاق، حالا شورای ورزش سازمان صداوسیما هم اطلاعیه‌ای را صادر کرده است؛ اطلاعیه‌ای که البته با ارائه توضیحاتی درباره ادعاهای مطرح‌شده همراه نبوده است و به صرف اعلام پیگیری حقوقی در آن بسنده شده است.

در متن این اطلاعیه آمده است: «در پی اظهارات غیرواقعی مطرح شده در برخی رسانه‌های فضای مجازی، به اطلاع عموم می‌رساند، ضمن تکذیب کامل کلیه موارد ذکر شده توسط آن رسانه‌ها، رسانه ملی پیگیری حقوقی از این افراد و رسانه‌ها را به دلایل تهمت، افترا، نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی، به رسانه ملی و عوامل آن آغاز نموده و موضوع را از مراجع قضایی دنبال و تا رسیدن به نتیجه پیگیری خواهد کرد.»

همزمان با آغاز هفدهمین دوره مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا از جمعه، ۲۵ خرداد ماه، شبکه سه سیما ویژه برنامه «یورو ۲۰۲۴» با اجرای پیمان اسدیان و حمید محمدی  روی آنتن می‌برد. میثاقی که پیشتر اجرای ویژه برنامه «یورو ۲۰۲۰» را به تهیه‌کنندگی مهدی هاشمی را در این شبکه برعهده داشت، حالا از غایبان بزرگ رسانه ملی در این رویداد است؛ غیبتی که البته از نگاه برخی رسانه‌ها و علاقمندان به فوتبال به جریان‌های اخیر مطرح شده در این حوزه چندان هم بی‌ربط نمی‌تواند باشد. با این حال از سوی برخی رسانه‌ها هم اینگونه اعلام شده که این مجری، این روزها در حال تهیه ویژه‌برنامه‌ای برای المپیک پاریس است و به همین دلیل نمی‌تواند ویژه برنامه «یورو ۲۰۲۴» را اجرا کند.

دیدگاه
پربحث‌ترین
اخبار روز سایر رسانه ها