حضور تیم ملی در گروه مرگ؛ احتمال همگروهی با استرالیا، عربستان و چین

قرعه کشی مرحله نهایی رقابت‌های انتخابی جام جهانی روز ۷ تیر برگزار و تیم ملی ممکن است در گروه مرگ قرار بگیرد.

کد خبر: ۵۵۶
حضور تیم ملی در گروه مرگ؛ احتمال همگروهی با استرالیا، عربستان و چین

تیم ملی فوتبال کشورمان پس از کسب تساوی صفر بر صفر مقابل ازبکستان به عنوان تیم صدر نشین به دور بعدی انتخابی جام جهانی راه یافت تا در سید اول در کنار ژاپن و کره جنوبی قرار بگیرد.

سیدبندی رقابت‌های انتخابی جام جهانی

براساس اعلام AFC، سیدبندی رقابت‌های انتخابی جام جهانی در منطقه آسیا به شرح زیر است:

 سید اول: ژاپن، ایران و کره‌جنوبی

سید دوم: استرالیا، قطر و عراق

سید سوم: عربستان، ازبکستان و اردن

سید چهارم: امارات، عمان و بحرین

سید پنجم: چین، فلسطین و قرقیزستان

سید ششم: اندونزی، کره‌شمالی و کویت

قرعه مرگ؛ کار سخت

حالا و با اعلام زمان قرعه کشی مرحله بعدی یعنی هفتم تیر ماه این احتمال وجود دارد که تیم کشورمان در روز قرعه کشی با قوی‌ترین تیم‌های سیدهای ۲ تا ۶ در یک سبد قرار گرفته و کار دشواری برای رسیدن به جام جهانی پیش رویش قرار بگیرد.

با نگاهی به حریفان قرار گرفته در سیدهای دوم تا ششم به نظر می‌رسد در صورت همگروه شدن تیم ملی ایران با استرالیا در سید ۲، عربستان در سید ۳، امارات در سید ۴، چین در سید ۵ و کره شمالی (یا کویت) در سید ششم، گروه تیم ملی کشورمان به گروه مرگ تبدیل شود.

در چنین شرایطی قطعاً کار امیر قلعه نویی و شاگردانش برای رسیدن به مرحله بعدی رقابت‌های انتخابی جام جهانی به شدت دشوار خواهد شد.

قرعه مطلوب؛ کار آسان

اما با نگاهی به اسامی تیم‌های قرار گرفته در سیدبندی جدید می‌توان به آسان‌ترین گروه هم پرداخت. اینکه اگر تیم ملی ایران با رقبای آسان‌تری در یک سبد قرار بگیرد قطعاً شرایط برایش راحت‌تر خواهد بود.

با نگاهی دوباره به اسامی تیم‌های قرار گرفته در سیدهای دوم تا ششم در صورت همگروهی ایران با عراق در سید ۲، ازبکستان در سید ۳، بحرین (یا عمان) در سید ۴، فلسطین در سید ۵ و اندونزی در سید ۶ قطعاً این قرعه می‌تواند آسان‌ترین و بهترین شرایط را برای راهیابی تیم ملی فوتبال کشورمان به مرحله بعد هموار کند.

نحوه راهیابی به جام جهانی

در این مرحله ۲ تیم اول هر گروه (جمعا ۶ تیم) مستقیما به جام جهانی صعود می‌کنند و تیمهای سوم و چهارم ۳ گروه در مرحله پلی آف اول به دو گروه ۳ تیمی تقسیم می‌شوند و در پایان تیمهای اول هر گروه (مجموعا ۲ تیم) به جام جهانی صعود خواهند کرد.

تیم‌های دوم دو گروه مرحله پلی اف هم در دو دیدار رفت و برگشت به مصاف هم می‌روند تا تیم برنده به عنوان نیم سهمیه آسیا به پلی اف نهایی که بین تمام قاره‌ها انجام می‌شود راه می‌یابد و شانس خود را برای صعود به جام جهانی می‌آزماید.

یادآور می‌شود؛ طبق اعلام AFC قرعه‌کشی مرحله پایانی مسابقات، ۷ تیر در مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار شود. بازی‌های این مرحله نیز از ۱۵ شهریور در ۳ گروه ۶ تیمی آغاز خواهد شد.

دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    پربحث‌ترین
    اخبار روز سایر رسانه ها