جلسه سرنوشت‌ساز نکونام و مالکان استقلال؛ آغاز جدایی؟

امروز جلسه‌ای مهم و حیاتی بین جواد نکونام و مدیران استقلال برگزار می‌شود تا وضعیت نیمکت استقلال در فصل آینده تعیین تکلیف شود.

کد خبر: ۵۵۴
جلسه سرنوشت‌ساز نکونام و مالکان استقلال؛ آغاز جدایی؟

استقلالی‌ها در فصل ۰۳-۱۴۰۲ کار خود را در حالی به پایان بردند که نه خبری از کسب جام بود و نه توانستند شانس حضور در مسابقه سوپرجام فوتبال ایران را به‌دست آورند و مهم‌ترین دستاورد آبی‌ها در فصل، کسب سهمیه حضور در لیگ نخبگان آسیا بود. البته که شکسته‌شدن طلسم عدم صدور مجوز حرفه‌ای هم از جمله دستاوردهای مهم استقلالی‌ها در فصل ۰۳-۱۴۰۲ محسوب می‌شود اما با این وجود، ناکامی در مسیر قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی برای آبی‌ها رضایت‌بخش نبود.

آبی‌ها در اولین فصل سرمربیگری جواد نکونام در استقلال، بیشترین تعداد هفته را در میان تیم‌های لیگ صدرنشین بودند اما در نهایت عنوان قهرمانی نصیب‌شان نشد و با ۶۷ امتیاز کار خود را در لیگ بیست‌وسوم به پایان بردند تا عنوان برترین نایب قهرمان تاریخ به آبی‌ها برسد. در جام حذفی هم عملکرد استقلالی‌ها دور از انتظار بود و آن‌ها در همان اولین مرحله با حضور در تیم‌های لیگ برتری، باختی دو گله را در رفسنجان متحمل شدند تا وداعی زودهنگام با این رقابت‌ها داشته باشند.

هواداران استقلال که فصل پرماجرایی را با هدایت جواد نکونام پشت سر گذاشتند، بعد از قهرمان‌نشدن آبی‌ها در لیگ برتر و ناکامی در جام حذفی، پس از آنکه فصل ۰۳-۱۴۰۲ برای آبی‌ها به پایان رسید، موضع‌گیری‌های متفاوتی نسبت به عملکرد جواد نکونام داشتند اما با این وجود، خبری از حمایت ۱۰۰ درصدی از سوی هواداران استقلال نبود. نه‌تنها اکثریت جامعه هواداری در فضای مجازی همراه با نکونام نبودند بلکه به سرعت هشتگ‌هایی چون اخراج نکونام در فضای مجازی بازتاب چشمگیری داشت تا شرایط برای آینده کاری این سرمربی جوان در استقلال نامشخص باشد.

سکوت معنادار و تکذیبیه جنجالی هلدینگی‌ها

هلدینگ خلیج‌فارس مالکیت باشگاه استقلال را در اختیار دارد و در آستانه هفته‌های پایانی فصل، پیامی مننتسب به عبدالعلی علی‌عسگری، مدیرعامل هلدینگ خلیج‌فارس از جواد نکونام در فضای مجازی دست‌به‌دست که به سرعت این پیام حمایتی تکذیب شد! ضمن آنکه بعد از پایان فصل هم خبری از صدور بیانیه رسمی برای ادامه همکاری با نکونام و بررسی فصلی که گذشت، نبود تا بیش از پیش سکوت مالکان باشگاه استقلال معنادار تلقی شود و زمزمه‌های قطع همکاری با جواد نکونام شدت گرفت.

موضع‌گیری پیشکسوتان استقلال علیه کادرفنی آبی‌ها!

جواد نکونام در فصل اخیر بارها نسبت به مشکلات مختلف تیمش انتقادات فراوانی را مطرح کرد اما در نهایت، بسیاری از هواداران و البته پیشکسوتان باشگاه استقلال نسبت به رفتارهای نکونام انتقاد کردند. در هفته اخیر، موضع‌گیری‌ها از سوی پیشکسوتان باشگاه استقلال علیه نکونام تشدید شد و چهره‌هایی مانند وریا غفوری، صادق ورمرزیار، پیروز قربانی و البته علی جباری و رضا حسن‌زاده نسبت به رفتارهای نکونام و عملکرد کادرفنی استقلال موضع‌گیری داشتند تا شرایط ادامه حضور جواد نکونام در استقلال پیچیده‌تر شود.

جلسه سرنوشت‌ساز و احتمال فعال‌سازی بند جنجالی!

نکونام هفته گذشته جلسه‌‌ای با احمد شهریاری، نماینده هلدینگ خلیج‌فارس داشت اما این جلسه بدون جمع‌بندی خاصی به پایان رسید. با وجود آنکه سرمربی استقلال لیست بازیکنان ورودی و خروجی مدنظرش را تنظیم کرده اما امروز قرار است جلسه نهایی با حضور او و مسئولان هلدینگ خلیج‌فارس و مدیران باشگاه استقلال برگزار شود. در این جلسه، پروتکلی برای آینده همکاری جواد نکونام با استقلال تنظیم شده که گفته می‌شود قرار است این موضوع بررسی شود و در صورت تایید نکونام، او به همکاری‌اش با آبی‌ها ادامه خواهد داد اما در صورت عدم پذیرش، بند قطع همکاری مندرج در قرارداد ۳ ساله نکونام فعال خواهد شد و آبی‌ها به سراغ استخدام سرمربی خارجی برای فصل جدید می‌روند. همین موضوع باعث شده تا با توجه به جلسه امروز نکونام و مدیران باشگاه، روزی سرنوشت‌ساز در انتظار جواد نکونام و البته آبی‌پوشان پایتخت باشد.

منبع: فوتبال ۳۶۰
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    پربحث‌ترین
    اخبار روز سایر رسانه ها