گزینه مربیگری استقلال: صحبت‌های مفصلی صورت گرفت و سوال‌های مهمی بی‌پاسخ ماند

الکس نوری گفت که مشتاق است در سرزمین پدری‌اش مربیگری کند.

کد خبر: ۵۲۶
گزینه مربیگری استقلال: صحبت‌های مفصلی صورت گرفت و سوال‌های مهمی بی‌پاسخ ماند

ایرنا: الکساندر نوری چند سال قبل نام خود را به عنوان اولین مربی ایرانی‌الاصل بوندسلیگا سر زبان‌ها انداخت و هدایت وردربرمن در سطح اول فوتبال باشگاهی در آلمان را بر عهده گرفت. بعد از وردربرمن، نوبت به باشگاه‌هایی نظیر اینگولشتات در آلمان و کاوالا در یونان رسید تا از وجود نوری روی نیمکت خود بهره ببرند. استقلال و تراکتور هم در سال‌های اخیر برای استخدام این مربی جوان تلاش کردند اما هرگز به نتیجه و حصول توافق نرسیدند.

برای فصل جدید هم نوری می‌تواند یک گزینه جذاب برای نیمکت‌های بزرگ لیگ برتری باشد، بخصوص که خودش هم در گفت و گو با ایرنا ابراز علاقه‌مندی کرده تا در ایران مشغول فعالیت شود.

به عنوان اولین سوال، فکر می‌کنید الکساندر نوری این فصل به لیگ ایران بیاید؟ خودتان دوست دارید چنین اتفاقی رخ بدهد؟

من همیشه گفته‌ام آرزو و اشتیاق بزرگم این است که یک روز، اگر همه شرایط مناسب باشد، در سرزمین پدری‌ام مربیگری کنم. بنابراین این اتفاق خیلی هم دور از دسترس نیست.

پس چرا چند سال قبل پیشنهاد سرمربیگری در استقلال را قبول نکردید؟

صحبت‌های مفصلی میان ما صورت گرفت اما در موارد زیادی توافق حاصل نشد و سوال‌های مهمی بی‌پاسخ ماند. در نهایت به نتیجه مورد نظر نرسیدیم و نشد که هدایت استقلال را بر عهده بگیرم.

کدام باشگاه و چه پروژه‌ای نظر شما را برای حضور در ایران جلب می‌کند؟

یک باشگاه جاه‌طلب که می‌خواهد همه عناوین را به دست بیاورد. من می‌خواهم از تجربیات خودم در زمینه‌های تاکتیکی، فلسفه تمرین و رشد بازیکنان جوان استفاده کنم. در سال‌های اخیر و در سطح بالای فوتبال اروپا در این بخش‌ها بسیار دیده و کار کرده‌ام.

شما فوتبال را در آلمان بازی کردید و آموختید. در این کشور طرفدار کدام تیم هستید؟

من تیم مشخصی ندارم. البته وردربرمن برای من یک بحث خاصی دارد. چون من آنجا ۷ سال بازی کردم و بعدها در بوندسلیگا مربی‌اش شدم.

فکر می‌کنید تیم ملی آلمان بتواند در یورو ۲۰۲۴ به موفقیت برسد؟

بله. من گمان می‌کنم کادرفنی جدید در انتخاب بازیکنان و ترکیب تیم تصمیمات خوبی گرفته‌اند. به هر بازیکن در تیم نقش روشنی داده شده و هر کسی درست می‌داند که از او چه انتظاری می‌رود و وظیفه‌اش چیست.

به جز آلمان که گفتید، مدعیان قهرمانی در یورو کدام تیم‌ها هستند؟

انگلیس تیم جذابی دارد. هر چند نباید فرانسه را هم فراموش کرد. درباره آلمان هم صحبت کردم و فکر می‌کنم قهرمان یکی از این سه تیم خواهند بود.

مصاحبه ما بیشتر به سمت فوتبال آلمان و اتفاقات ماه‌های اخیر در این کشور رفت. درباره وینسنت کمپانی هم صحبت کنید و آیا بایرن‌مونیخ با استخدام او تصمیم درستی گرفت؟

کمپانی در فصل ۲۰۲۳-۲۰۲۲ رکورد جالبی را با برنلی در چمپیونشیپ به دست آورد. او این فصل هم در پریمیرلیگ حضور داشت و تجربه اندوخت. قبل از اینها هم کار خوبی را در اندرلخت بلژیک انجام داد. کمپانی از پپ گواردیولا زیاد آموزش گرفت و او بود که این مربی را به بایرن معرفی کرد. من فکر می‌کنم اگر کمپانی بازیکنان را برای خود و با عقیده‌های خود به کار بگیرد، در بایرن و بوندسلیگا موفق می‌شود.

بهترین مربی جهان از نظر شما و چرا؟

مربیان بسیاری هستند که در فضاهای مختلف به موفقیت رسیده و جزو بهترین‌ها هستند. من اما یورگن کلوپ را دوست دارم. چون از نظر من و بعد از تمام موفقیت‌های بزرگ استمرار خودش را حفظ کرد، در سطح اول ماند و با ثبات کار کرد. فوتبال جهان در فصل بعد دلش برای کلوپ تنگ می‌شود.

و آخرین سوال هم درباره انتقال هانسی فیلیک به بارسلونا. آیا فلسفه خشک و نظم آلمانی در تیمی که فوتبال را هجومی و زیبا بازی می‌کند، جواب می‌دهد؟

من خوب می‌دانم که چه می‌گویید اما وضعیت در بارسلونا خیلی خوب نیست اما فکر می‌کنم هانسی استراتژی‌های خود را با خصوصیات بازیکنان و فلسفه بارسلونا همخوان کند. حدس می‌زنم که او روزهای خوبی را در بارسلونا سپری کند.

دیدگاه
پربحث‌ترین
اخبار روز سایر رسانه ها