پرونده ۳۰۰ میلیارد تومانی اسپانسر سابق استقلال

رئیس دادگستری مازندران جزئیات اتهام مالک و موسس اسپانسر سابق استقلال را تشریح کرد.

کد خبر: ۴۹۰
پرونده ۳۰۰ میلیارد تومانی اسپانسر سابق استقلال

به گزارش روابط‌عمومی دادگستری، «عباس پوریانی» رئیس کل دادگستری مازندران از صدور دستور شناسایی و توقیف اموال متهمان پرونده موبایل در آمل خبر داد و اظهار کرد: مکاتبات لازم با بانک مرکزی و سایر موسسات مالی و قرض‌الحسنه برای بررسی حساب‌های داخلی و خارجی متهمان صورت گرفته است.

او با اشاره به بازداشت مالک فروشگاه موبایل معروف در آمل، به اتهام اخلال در نظام اقتصادی از طریق وصول وجه به میزان حدود ۳۰۰ میلیارد تومان، افزود: با توجه به حجم بالای تبلیغات فروشگاه موبایل مذکور در فضای مجازی و واقعی، مبنی‌بر فروش گوشی‌های هوشمند زیر قیمت بازار و پیگیری دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی با توجه به شکایات متعدد مردمی، موضوع در دستور کار ویژه دادستانی شهرستان آمل قرار گرفت.

رئیس کل دادگستری مازندران با اشاره به اینکه فروشگاه مذکور به‌عنوان اسپانسر یکی از تیم‌های معروف فوتبال پایتخت نیز فعالیت داشته است، تصریح کرد: با توجه به شکایات متعدد مردم از مالک این فروشگاه، ضمن تشکیل پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان آمل، از طریق شهرداری نسبت به محدودسازی تبلیغات شهری فروشگاه مذکور و از طریق مرکز توسعه تجارت الکترونیک به قید فوریت نسبت به بررسی مجدد و ابطال نماد اعتماد الکترونیک فروشگاه اقدام شد.

پوریانی با بیان اینکه متهم در حال حاضر با دستور قضایی در مرجع ضابط، تحت نظر قرار دارد، تاکید کرد: دستور شناسایی و توقیف همه اموال متهمان صادر و مکاتبات لازم با بانک مرکزی و سایر موسسات مالی و قرض‌الحسنه جهت بررسی حساب‌های داخلی و خارجی نام‌برده و همسر او انجام شده است.

او با اشاره به اینکه متهمان، ممنوع‌الخروج و اصل گذرنامه آن‌ها نیز توقیف شده است، مطرح کرد: با توجه به اعطای مهلت کافی از سوی مراجع قضائی و امنیتی برای ایفای تعهدات و فقدان اقدام مؤثر، متهم اصلی بازداشت و سایر متهمان نیز به دستگاه قضائی احضار شدند.

رئیس کل دادگستری مازندران ادامه داد: تاکنون حدود ۲۰۰ نفر، شکایت خود را در دادسرای آمل نسبت به متهم مطرح کردند که با دستور و پیگیری ویژه دادستان شهرستان آمل و ارجاع به پلیس فتا، حدود ۴۰ فقره منجر به بازگرداندن وجه شده است.

 رئیس کل دادگستری مازندران افزود: دادخواست مطرح‌شده توسط برخی افراد نیز به شورای حل اختلاف ارجاع شده است.

مدیر «موبایل استقلال آمل» دستگیر شد

فرمانده انتظامی استان مازندران از دستگیری مدیر و موسس موبایل استقلال آمل خبر داد. 

سردار حسن مفخمی شهرستانی، فرمانده انتظامی استان مازندران گفت: در پی مراجعات مردمی به مراجع قضائی و انتظامی مبنی بر کلاهبرداری و عدم تعهد به قرارداد‌ها توسط مدیر و موسس موبایل استقلال آمل، موضوع در دستور کار فرماندهی انتظامی آن شهرستان قرار گرفت.

این مقام انتظامی تاکید کرد: پس از انجام تحقیقات پلیسی با هماهنگی مرجع قضایی، با تلاش شبانه‌روزی و انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی ماموران انتظامی و امنیتی متهم دستگیر شد.

سردار مفخمی با اشاره به این‌که بر اساس تحقیقات انجام‌شده، متهم از مردم در سراسر کشور کلاهبرداری کرده است، اظهار داشت: متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد و موضوع در دست بررسی است.

فرمانده انتظامی استان مازندران در خاتمه بیان داشت: پلیس مدافع نظم و امنیت شهروندان بوده و این اطمینان را به آنان می‌دهند که افرادی که به هر شکلی بخواهند مخل نظم و امنیت شود، با برخورد سخت و قاطع ماموران مواجه خواهند شد.

دیدگاه
پربحث‌ترین
اخبار روز سایر رسانه ها