امیر قلعه‌نویی: فردا روز و بازی جدیدی است

امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم ملی در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار برابر هنگ‌کنگ گفت که فوتبال هنگ کنگ پیشرفت زیادی کرده است.

کد خبر: ۴۸۰
امیر قلعه‌نویی: فردا روز و بازی جدیدی است

امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران امروز چهارشنبه در نشست خبری پیش از دیدار برابر هنگ‌کنگ با اشاره به تغییر در رأس کادر فنی حریف اظهار کرد: جورن اندرسون باعث تحول و پیشرفت فوتبال هنگ کنگ شد و تلاش‌های او قابل ستایش است. ما در آخرین مصافی که با این تیم داشتیم، با وجود فرصت‌های زیادی که ایجاد کردیم با یک گل این تیم را بردیم و بازی سختی را برابر این تیم پشت سر گذاشتیم. دیدار فردا سومین بازی است که در چند ماه گذشته برابر این تیم خواهیم داشت.

وی افزود: فردا با تمام توان برابر هنگ‌کنگ بازی می‌کنیم و با وجود اینکه صعودمان قطعی شده اما دیدار بسیار مهمی برای ماست و به همین خاطر با تمام بازیکنان به اینجا سفر کرده‌ایم.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که چرا بازی قبلی شما برابر هنگ کنگ دیدار سختی شد و آیا بازی فردا هم مشکل خواهد بود گفت: هر بازی شرایط خاص خود را دارد. در بازی فردا نه به دیدار رفت فکر می‌کنیم نه به دیدارمان در جام ملت‌ها. فردا روز و بازی جدیدی است و به دنبال کسب سه امتیاز هستیم. اگر در بازی آخرمان برابر هنگ کنگ از موقعیت‌هایمان استفاده می‌کردیم، شاید آن بازی تا آن حد سخت نمی‌شد. چیزی که مشخص است اینکه هنگ کنگ طی سال‌های اخیر پیشرفت زیادی با اندرسون کرده و یکی از مثال‌های پیشرفت فوتبال هنگ کنگ نتایج تیم المپیک است.

قلعه‌نویی در پاسخ به این سوال که تغییر سرمربی هنگ کنگ چقدر باعث تفاوت این تیم نسبت به رقابت‌های جام ملت‌ها خواهد شد گفت: هر بازی شرایط خاص خود را دارد ولی در آن بازی هنگ کنگ با تفکر خیلی خوب و با تاکتیکی منظم در دفاع و حمله ظاهر شد. بازی‌های هنگ کنگ را آنالیز کرده‌ایم. آنها در دوندگی و فشار از بالا و رو به جلو خیلی خوب کار می‌کنند و فردا هم چنین شرایطی خواهند داشت.

سرمربی تیم ملی در پایان در پاسخ به سوال خبرنگاری که از او پرسید پس از یک فصل سخت برای بازیکنان و سفری طولانی از ایران به هنگ کنگ هدف‌تان از حضور بازیکنان اصلی در بازی فردا و دیدار برابر ازبکستان چیست گفت: هر دیدار به ویژه بازی‌های ملی حساسیت خودش را دارد. وقتی در تیم ملی حضور دارید همه مردم دنبال پیروزی هستند بنابراین در این لباس خوب بازی کردن همیشه برای ما مهم است و حریف تفاوتی برای ما ندارد. ضمن اینکه این بازی در رده‌بندی و سید بندی هم خیلی مهم است و به همین خاطر ما برای این بازی از ترکیبی از بازیکنان جوان و با تجربه استفاده خواهیم کرد.

دیدار تیم‌های هنگ‌کنگ و ایران فردا از ساعت ۱۵:۳۰ برگزار می‌شود.

دیدگاه
پربحث‌ترین
اخبار روز سایر رسانه ها