موارد نقض مدارک مجوز حرفه‌ای محرمانه‌است / تیمی سه دوره مجوز نگیر از لیگ حذف می‌شود

مسئول کمیته صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها گفت که نقص‌های پرونده باشگاه‌ها محرمانه است و فقط به آن‌ها اعلام می‌شود.

کد خبر: ۳۱۵
موارد نقض مدارک مجوز حرفه‌ای محرمانه‌است / تیمی سه دوره مجوز نگیر از لیگ حذف می‌شود

مصطفی زارعی مسئول کمیته صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها درباره صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌های استقلال تهران، پرسپولیس تهران، تراکتور تبریز، فولاد خوزستان، گل‌گهر سیرجان و آلومینیوم اراک گفت: همانطور که در اطلاعیه فدراسیون توضیح داده شد، این باشگاه‌ها مجوز گرفتند و مشکلی هم وجود ندارد.

وی درباره اینکه در اطلاعیه فدراسیون اعلام شده است باشگاه‌های دارای مجوز حرفه‌ای به دلیل برخی نواقص برای تعیین میزان و نوع جرایم انضباطی مرتبط با مجوز به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ارجاع داده شدند، گفت: برخی از باشگاه‌ها در مواردی از جمله همان تیم بانوان و ... که جزو معیارهای B آسیاست نقص‌هایی داشتند که ما به همین دلیل با وجود صدور مجوز حرفه‌ای، پرونده آنها را به کمیته انضباطی ارسال کردیم. موارد نقص، محرمانه است و به خود باشگاه‌ها اطلاع داده شده و ما نمی‌توانیم ریز نواقص را اعلام کنیم.

«گفته می‌شود باشگاه‌هایی که حتی نتوانسته‌اند مجوز ملی را به دست بیاورند برای حضور در لیگ برتر نیز با مشکل مواجه خواهند بود؟»، رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای در پاسخ به این سؤال تصریح کرد: امسال نه؛ ما برای صدور مجوز حرفه‌ای آیین‌نامه‌ای داریم که پیوست آیین‌نامه سازمان لیگ است. دستورالعمل جرایم انضباطی مرتبط با مجوز حرفه‌ای نیز مصوبه هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال را دارد. مطابق همان آیین‌نامه، ما آرای خود را به کمیته انضباطی ارسال می‌کنیم و این کمیته باید درباره جرایم تصمیم بگیرد. درباره حضور تیم‌هایی که مجوز ملی دریافت نکرده‌اند در لیگ برتر، اینطور است که این تیم‌ها در سال‌های اول و دوم به مشکل نمی‌خورند و با جریمه مواجه می‌شوند، اما اگر برای سومین سال متوالی نتوانند مجوز ملی دریافت کنند، یکی از جرایمی که کمیته انضباطی می‌تواند در نظر بگیرد، سقوط به دسته پایین‌تر است. به هر حال همانطور که گفتم کمیته انضباطی در این‌باره تصمیم‌گیرنده است. 

دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    پربحث‌ترین
    اخبار روز سایر رسانه ها