استقلال از پرسپولیس شکایت کرد؛ ۲۰ شکایت پرسپولیس از استقلال رد شد

معاون استقلال از ۲۰ شکایت پرسپولیس از این باشگاه خبر داد که همگی آن‌ها رد شده است.

کد خبر: ۲۶۲
استقلال از پرسپولیس شکایت کرد؛ ۲۰ شکایت پرسپولیس از استقلال رد شد

این روزها تقابل رسانه‌ای میان استقلال و پرسپولیس به اوج خود رسیده و حتی کار به انتشار فیلم هم کشیده شده است. در همین رابطه محمدرضا بختیاری معاون حقوقی و امور بین‌الملل باشگاه استقلال پیرامون موارد فوق و همچنین شایعات دیگر مطرح شده توضیحات جامعی داد.

ابتدا از شایعه محرومیت استقلال به واسطه عدم توافق با باشگاه سانتا کلارا آغاز کنیم. این قضیه صحت دارد؟

نه. به عنوان فرد مسئول در باشگاه استقلال با صراحت می‌گویم که تحت هیچ شرایطی صحت ندارد و پیرامون آن به شما اطلاعات شفاف هم ارائه می‌کنم تا خیال هواداران محترم استقلال از هر بابت جمع شود. متاسفانه برخی کانال‌ها در فضای مجازی بازی کثیف رسانه‌ای علیه استقلال به راه انداخته‌اند در حالی که تمام مدارک پیرامون قضیه سانتا کلارا سر موقع ارائه و بارگذاری هم شده است.

یعنی استقلال از این بابت مشکلی ندارد؟

اصلاً مشکلی ندارد. ببینید، طبق قانون چون حکم قطعی در مورد پرونده محمد محبی و باشگاه سانتا کلارا قبل از ۱۱ دی ۱۴۰۲ به باشگاه استقلال ابلاغ شد، ما برای دریافت مجوز حرفه‌ای حتماً باید پرونده را تا ۱۱ فروردین ۱۴۰۳ می‌بستیم و برای بستن آن دو روش مد نظر قرار دارد که هر دو مورد تایید فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا است. روش اول اینکه مطالبات فرد یا باشگاه طلبکار را بپردازیم و شیوه دوم هم گرفتن مهلت از طلبکاران برای عبور از این مرحله است. ما روز دوم فروردین امسال موفق به عقد یک صلح نامه با باشگاه سانتا کلارا شدیم و عملاً قرار شد مطالبات این باشگاه پرتغالی را به صورت اقساطی بپردازیم. سانتا کلارا این صلح نامه را پذیرفت و آن را به رویت و تایید فیفا هم رساندیم بنابراین برای عبور از این مرحله مشکلی نداشتیم و اسناد  قبل از یازدهم فروردین آپلود شدند و هیچ پیامی مبنی بر پذیرفته نشدن آنها به باشگاه استقلال نیامد پس این خبر که می‌گویند استقلال به خاطر داستان سانتاکلارا محروم می‌شود تحت هیچ شرایطی درست نیست. از طرف دیگر ما یک توافق سه جانبه هم با فدراسیون فوتبال خودمان و کنفدراسیون فوتبال آسیا انجام دادیم که بتوانیم مطالبات سانتا کلارا را بپردازیم. در واقع از دو روش جلو رفتیم و محکم کاری کردیم تا بعدا جای هیچ مشکلی نماند.

چه توافقی؟

پرتغالی‌ها ۵۰۰ هزار یورو طلبکار شده بودند که قرار شد ۳۰۰ هزار یورو از محل مطالبات استقلال در فیفا پرداخت شود و ۲۰۰ هزار یورو دیگر نیز از پولی که استقلال در کنفدراسیون فوتبال آسیا دارد و به خاطر تحریم‌ها نمی‌تواند به ایران منتقل کند، پرداخت شود. البته این پول به فدراسیون فوتبال داده می‌شود و آنها طی تعامل با فیفا آن را به پرتغالی‌ها می‌رسانند. حواسمان باشد که این اصلاً به معنای کمک مالی فدراسیون به استقلال نیست بلکه ما از فدراسیون کمک گرفتیم تا پول خودمان را به سانتا کلارا برساند و پرونده بسته شود. ما پول و کمک غیرقانونی از فدراسیون نگرفته‌ایم. اگر با این روش پرداخت شد که هیچ اما اگر نشد هم توافق پرداخت قسطی به تایید رسیده و سر زمان معین اجرایی می شود.

با این تفاسیر یعنی استقلال پنجم خرداد مشکلی برای دریافت مجوز حرفه‌ای نخواهد داشت؟

همه کارها طبق روال جلو رفته و ما هیچ دغدغه‌ای نداریم. باور نمی‌کنید اما بعد از ۳۰ سال، این اولین سالی است که استقلال به این تمیزی کارهایش را انجام داده و در واقع به لحاظ اسناد مالی و کارهای انجام شده به جرات می‌توانم بگویم تمیزترین سال برای باشگاه استقلال بوده است. ما دیون ناشی از بدهی‌های مالیاتی را پرداخت کردیم و کارهای مربوط به تسویه حساب با سازمان تامین اجتماعی هم انجام شد به طوری که الان حتی به نوعی طلبکار هم هستیم. هواداران استقلال از این بابت خیالشان راحت باشد.

و برسیم به ماجرای فیلمی که باشگاه پرسپولیس در روز بازی استقلال مقابل فولاد پیرامون بحث داوری‌ها منتشر کرد. پس از انتشار این فیلم گروهی از هواداران استقلال منتقد باشگاه شدند که چرا از پرسپولیس شکایت نکرده است.

من دغدغه هواداران استقلال را به طور کامل درک می‌کنم و به آنها اطمینان می‌دهم که پیگیر کار هستیم. در مورد انتقاد آنها باید خطاب به این عزیزان بگویم که استقلال ساکت ننشست و بابت آن فیلم هم به کمیته اخلاق و هم به کمیته انضباطی شکایت کرده‌ایم ولی بنابر دلایلی ترجیح دادیم قضیه تا امروز رسانه‌ای نشود. اینکه ماجرا رسانه‌ای نشد به معنای پیگیر نبودن استقلال نیست. از پرسپولیس به خاطر فیلم منتشر شده شکایت کرده‌ایم و تا آخرین قدم هم کار را از طریق قانون جلو می‌بریم. این نکته را هم به شما بگویم که استقلال تا الان چیزی حدود ۲۰ شکایت از سمت پرسپولیس داشته ولی همه آنها را با استدلال رد کرده است. البته برای هواداران عزیز پرسپولیس احترام قائلم و اطمینان دارم که آنها نیز دوست دارند قهرمان لیگ در فضایی عادلانه مشخص شود.

دیدگاه
پربحث‌ترین
اخبار روز سایر رسانه ها