مهدی تاج: حضور زنان در استادیوم‌ها ممنوع نمی‌شود

مهدی تاج در خصوص استفاده از VAR در فوتبال ایران گفت: VAR حدود یکی دو ماه در گمرک است. دولت پولی را تنظیم کرده که بابت آن پرداخت شود. این ورزشگاه‌ها برای دولت است. ورزشگاه‌های نقش جهان، آزادی تهران ، غدیر اهواز و یادگار امام تبریز برای شرکت تجهیز و توسعه است. اینها باید پولش را بدهند.

کد خبر: ۱۲۲
مهدی تاج: حضور زنان در استادیوم‌ها ممنوع نمی‌شود

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در حاشیه مراسم تقدیر از مدال‌آوران ورزش کشور گفت: الحمدلله امروز جلسه بسیار خوبی برای مدال‌آوران داریم که بخشی از دستورات مقام معظم رهبری در راستای ورزش قوی برای ایران قوی است. فوتبال در حال حاضر حال خوبی دارد. جای تیم ملی فوتبال ایران هم در این مراسم خالی است. اگر بازی با قطر را می‌بردیم امروز تیم ملی بزرگسالان هم اینجا بود. به هر حال فوتبال ساحلی و فوتسال قهرمان آسیا شد.

رئیس فدراسیون فوتبال ایران افزود: ضمن اینکه فوتبال ساحلی هم سوم جهان شد و در رنکینگی که در فوتسال اعلام شد برای اولین بار چهارم جهان شدیم. بانوان هم مورد انتقاد و فشار بودیم که به آنها نمی‌رسیم اما اکنون هشتم دنیا هستیم که اعتبار خیلی مهمی است. هشتم دنیا در مقابل با کشورهایی نظیر عربستان، ژاپن، قطر، برزیل و فرانسه که سرمایه گذاری خیلی زیادی می‌کنند اعتبار بسیار قابل توجهی برای ما هست.

او با اشاره به نتیجه این تیم‌ها ادامه داد: ما بهترین نتیجه را در بین بازی‌های گروهی و دسته جمعی داشتیم که سوم دنیا شدیم. چنین موضوعی را مدیون وزیر ورزش هستیم که فوتبال ساحلی هم جزو مدال‌آوران بیاید. قبلا اینگونه نبود اما حالا فوتبال ساحلی هم مورد تقدیر قرار گرفت. البته قبلا هم تجلی شده بود اما این برای نخستین بار است که به صورت رسمی مورد تقدیر قرار می‌گیرد.

تاج درباره پاسخ به درخواست کیومرث هاشمی مبنی بر تخلف صورت گرفته علیه بانوان حاضر در استادیوم گفت: آقای وزیر نامه‌ای به ما زدند که ما جواب دادیم چون نگران وضعیت فرهنگی باشگاه‌ها بود. ما به دستور ایشان اقدامات مؤثری انجام دادیم. ۷-۸ جلسه مختلف با مدیران هلدینگ خلیج فارس و سپس مدیران بانک‌ها نشست‌هایی را داشتیم. امروز هم بار دیگر با خلیج فارس جلسه داشتیم. با بقیه باشگاه‌ها هم جلسه داشتیم و به همه اعلام کردیم اگر کسی نمی‌تواند کرامت بانوان را حفظ کند ممکن است ورود آنها را منع کنیم. لیگ برتر آینده را با چهار مشخصه برگزار می‌کنیم. اول اینکه حتما باید بلیت الکترونیک وجود داشته باشد. هرکس روی صندلی خودش بنشیند. شرکت ثبت احوال هم همکاری لازم را انجام می‌دهد که از آ نها تشکر می‌کنم. مجموعه کانون هواداران در هر باشگاهی باید فعال شود. بخش‌های فوق‌العاده مهم دیگری هم در فوتبال داریم که باید با وزیر صحبت کنیم.

تاج با اعلام نامه نگاری جدید AFC مبنی بر نحوه باشگاه داری در فوتبال تصریح کرد: اخیرا کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده است هر باشگاهی فقط باید رشته فوتبال داشته باشد. اگر می‌خواهد رشته‌های دیگر داشته باشد باید مجموعه‌های دیگری تأسیس کند. این مشکل جدی برای بعضی از باشگاه‌های ما است.

او در خصوص امکان منع ورود بانوان یادآور شد: اصلا ورود بانوان منع نمی‌شود. چیزی نیست که بخواهیم منع شود. باید ضابطه مند باشد و باشگاه مسئولیت آن را بپذیرد. باید بانوان خودش را به ورزشگاه بیاورد و سپس با خوبی و خوشی آنها را بدرقه کنند که از ورزشگاه بروند. به هر قیمتی ورود بانوان عملی نیست.

تاج در خصوص عدم همکاری شرکت توسعه و تجهیز برای پرداخت پول گمرک دستگاه‌های VAR گفت: فعلا گفتند موانع آن رفع شده است. VAR حدود یکی دو ماه در گمرک است. دولت پولی را تنظیم کرده که بابت آن پرداخت شود. این ورزشگاه‌ها برای دولت است. ورزشگاه‌های نقش جهان، آزادی تهران ، غدیر اهواز و یادگار امام تبریز برای شرکت تجهیز و توسعه است. اینها باید پولش را بدهند.

او در ادامه گفت: او را ۱۰ سال محروم کردیم. جریمه‌های اینچنینی خیلی جدی است. ارکان قضائی هم جدی تصمیم می‌گیرند. هرکس از آقایان و بانوان باید رعایت شئونات انجام شود. در فصل آینده می‌دانیم کدام تماشاگر روی کدام صندلی نشسته و خطا کرده است تا دیگر او را به ورزشگاه‌ها راه ندهیم. آنچه در این دنیا در حال انجام است باید انجام دهیم.

تاج تاکید کرد: درفصل آینده LOC باید صد درصد اجرایی شود. فرمانده میدان، ناظر بازی می‌شود. این را هم به وزیر ورزش اعلام کردیم. یگان ویژه و تمام این موارد باید در اختیار LOC باشد که طبق قانون است.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره نحوه رسیدگی به جریمه‌های انضباطی در نظر گرفته شده تصریح کرد: جریمه‌های انضباطی قطعی و قانونی است. من امروز به کمیته انضباطی ابلاغ کردم و بنا شد این جریمه‌ها را کمیته انضباطی لحاظ کند.

دیدگاه
پربحث‌ترین
اخبار روز سایر رسانه ها